Grzałka to jedna z części pralki, która odpowiada za podgrzanie wody do odpowiedniej temperatury. Zepsuta grzałka w pralce może przysporzyć wielu kłopotów, na które często nie jesteśmy przygotowani. Uszkodzony czujnik temperatury lub termostat to tylko niektóre z możliwych przyczyn awarii nagrzewnicy. Nie wiesz dlaczego Twoja pralka pranie na zimno?
Dlaczego pralka nie grzeje wody? Uszkodzona grzałka w pralce
Jeśli kiedykolwiek miałeś zimną wodę w swojej pralce – prawdopodobnie doświadczyłeś nieprzyjemnych awarii grzałki pralki. Najczęstszym objawem zepsutej grzałki jest oczywiście niemożność wyprasowania ubrań (zwłaszcza poplamionych olejem). Również pralka z uszkodzoną grzałką może pracować zbyt ciężko. Czas prania jest zbyt długi, a bęben pralki emituje gorącą parę. W kolejnej części artykułu wspólnie rozważymy możliwe przyczyny tego problemu. Tak, przegrzanie wody jest jednym z najbardziej oczywistych objawów złego ogrzewania. Jeśli zauważysz, że z bębna pralki wydobywa się para, a ubrania kurczą się i nagrzewają – musisz wymienić grzałkę. Aby zdiagnozować pralkę należy zwrócić uwagę na: temperaturę obudowy pralki, pralka z uszkodzoną grzałką może się szybciej nagrzewać i osiągać wyższe temperatury. Pranie; Ubrania wyprane w pralce z uszkodzoną grzałką mogą wydawać się skurczone i niezwykle ciepłe w dotyku. Para z bębna pralki; to nie jest codzienny widok, więc na pewno to zauważysz. Para wydobywająca się z bębna pralki to jeden z objawów zepsutej grzałki.
Możliwe objawy uszkodzonej grzałki
Normalna praca grzałki pralki jest absolutną podstawą jej efektywnej pracy. Mocno zabrudzonych ubrań nie pierzemy w pralce, która nie podgrzewa wody. Uważaj na ubrania wychodzące z pralki. Jeśli urządzenie nie radzi sobie z plamami, które wcześniej były usuwane bez problemów, należy skontaktować się z odpowiednim specjalistą ds. urządzeń gospodarstwa domowego. Wymiana grzałki jest niedroga i może przywrócić pralce dawną świetność. Nie jest to przyjemne, ale nam też może się przytrafić. Spalone i uszkodzone grzejniki często powodują zwarcie w instalacji elektrycznej. Jeśli Twoja pralka gubi wtyczkę lub wyłącza się nagle w trakcie pracy, zrób to jak najszybciej, aby upewnić się, że nie uszkodzi to urządzeń gospodarstwa domowego. Uszkodzona grzałka powodująca zwarcie musi zostać wymieniona. Należy jednak pamiętać, że koszt wymiany grzałki jest znacznie niższy niż potencjalny koszt naprawy całej instalacji elektrycznej.
Dlaczego grzałki się psują?
Zastanawiasz się, dlaczego pralka nie podgrzewa wody? Lub pralka może nagrzewać wodę do zbyt wysokiej temperatury. Jak już ustaliliśmy, przyczyną całego zakłopotania jest najprawdopodobniej zepsuty grzejnik. Na co należy zwrócić uwagę podczas sprawdzania chłodnicy? Kamienie na grzejniku Kamień wapienny jest niezwykle częstą przyczyną awarii grzejnika. Szkodliwe osady mogą powodować nieefektywność grzejnika i przepalenie. Wyposaż się w odkamieniacz do pralek i spróbuj usunąć warstwy szkodliwych osadów. Mechaniczne uszkodzenie grzałki; pralka to urządzenie, które prawie zawsze pracuje na najwyższych obrotach. Sprawdź, czy element grzejny w pralce nie działa prawidłowo z powodu pęknięć, zagięć lub dziur. Wszelkie niedoskonałości powierzchni pralki mogą spowodować, że przestanie ona działać. Oparzenie, co tu dużo mówić, zła grzałka w pralce zwykle oznacza poparzenie. Jeżeli grzałka w Państwa urządzeniu pokryła się czarną powłoką, należy niezwłocznie skontaktować się z odpowiednim serwisem urządzenia.