Wielu z nas często zmienia smartfony. Ale jak przeprowadzić migrację wszystkich danych bez utraty czegokolwiek? Prawidłowe skonfigurowanie telefonu zapewni zachowanie niezbędnych informacji. W tym poradniku dowiesz się, jak to zrobić samodzielnie, bez konsultacji z doradcą sklepu czy operatorem sieci telefonicznej.
Co warto zrobić przed pierwszą konfuguracją nowego telefonu?
Konfiguracja smartfona to proces, który może zająć kilka minut. Spowodowane jest to ładowaniem wielu programów i aktualizacji systemu, a także pobieraniem dużej ilości danych (również z poprzedniego telefonu). Dlatego dobrze jest naładować nowy telefon przed rozpoczęciem jego konfigurowania. Większość urządzeń ma baterię naładowaną w około 25% po wyjęciu z pudełka, co jest poziomem przechowywania – pozwalającym na bezpieczne przechowywanie smartfonów. Jednak może być słabsza bateria, która osiąga 12%. Aby zapobiec rozładowaniu podczas tego procesu, podłącz telefon do ładowarki, tak aby miał co najmniej 30% mocy w momencie rozpoczęcia obsługi administracyjnej. Zanim będziesz mógł skonfigurować telefon, musisz także mieć kartę SIM i kartę micro SD (jeśli planujesz z niej korzystać) i włożyć je do aparatu. W ten sposób ładują się szybciej. Jeśli masz karteczkę z kodem – przygotuj ją. Przyspieszy to proces zarządzania.
Co zrobić po pierwszym włączeniu telefonu?
Jeśli telefon jest już uruchomiony, musisz skonfigurować osobne ustawienie. Oczywiście jednym z pierwszych zadań jest połączenie z siecią Wi-Fi. Warto to zrobić, aby urządzenie mogło pobrać niezbędne aktualizacje lub aplikacje przypisane do Twojego identyfikatora Google. Aktualizacja może potrwać kilka minut, w zależności od szybkości Internetu. Urządzenie na pewno poprosi Cię o zdefiniowanie metod blokowania i odblokowywania ekranu. W zależności od modelu smartfona zazwyczaj dostępnych jest kilka metod. Największą popularnością cieszy się niewątpliwie kod PIN, który należy podawać przy każdej próbie odblokowania ekranu. Możesz także ustawić tryb odtwarzania lub odblokować za pomocą odcisku palca lub rozpoznawania twarzy. Wybierz dwie metody odblokowania w przypadku niepowodzenia jednej z nich. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala chronić gromadzone dane i pliki. W razie potrzeby pobierz brakującą aplikację z Google Play lub App Store. Możesz użyć oprogramowania do klonowania smartfonów. Taka aplikacja kopiuje wszystkie ustawienia i aplikacje i przenosi je na nowe urządzenie. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które gorąco polecamy.
Co oprócz konfiguracji?
Jeśli kupiłeś nowy telefon, powinieneś o niego dbać. Dlatego zainwestuj w folię ochronną na ekran. Zapobiegnie zarysowaniom, które mogą powstać podczas użytkowania. Zwłaszcza jeśli urządzenie często nosi się w damskich torebkach. Do każdego oferowanego przez nas modelu telefonu bez problemu kupisz folie lub szkło hartowane. Warto zapytać sprzedawcę. Możesz go zmontować samodzielnie, ale możesz też zamówić dodatkowe usługi u sprzedawcy. Oprócz ochrony ekranu warto zainwestować w etui. Chroni nie tylko obudowę urządzenia, ale także wewnętrzne elementy. Amortyzuje smartfon w razie upadku. Dobrze wykonane etui chroni telefon absorbując energię uderzenia. Takie akcesoria należy dokupić wraz z nowym smartfonem.